ماشین سازی نهایت استفاده را از نقطه ضعف استقلال برد

به گزارش کانلاین، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال در نخستین گام خود در نوزدهمین دوره از رقابتهای لیگ برتر در تبریز به مصاف ماشین سازی رفت که در نهایت با یک گل مقابل میزبان خود پذیرای شکست شد.

ماشین سازی نهایت استفاده را از نقطه ضعف استقلال برد

در خصوص این بازی نیما رسولی آنالیزور سابق تیم های استقلال، سپاهان و تیم ملی ایران در گفتگو با خبرنگاران گفت: استقلال بازی را بد آغاز کرد و در نیمه نخست اشتباهات فردی در عمق خط دفاعی این تیم به شدت مشهود بود. اگر تیمی با تجربه تر از ماشین سازی در آن دقایق مقابل استقلال بازی می کرد قطعا بیشتر از یکبار به گل می رسید.

وی اضافه نمود: ماشین سازان آنالیز خوبی از استقلال داشتند و با بستن کانالهای تهاجمی این تیم در کناره های زمین، کارایی وریا غفوری و میلاد زکی پور را گرفته بودند. بازیکنان این تیم دوندگی زیادی داشتند و هنگامی که استقلالی ها توپ را در اختیار می گرفتند خوب جمع می شدند و همه فضاها را محدود می کردند.

رسولی در ادامه بیان داشت: استقلال همزمان بازی مستقیم ترکیبی را در دستور کار قرار داده بود. اما دوندگی بازیکنان ماشین سازی و انگیزه بالای آنها باعث شد تا آبی پوشان کمتر بتوانند موقعیت خلق کنند.

آنالیزور پیشین آبی پوشان با اشاره به گل دیرهنگام ماشین سازی گفت: تیم تبریزی هیچ فرم دیگری نمی توانست روی دروازه استقلال خطر ایجاد کند مگر استفاده از عمق دفاع. شاگردان خطیبی در دقیقه 95 با استفاده از همین روش صاحب موقعیت شدند و با استفاده از اشتباه بازیکنانِ دفاعی به راحتی به گل سه امتیازی رسیدند.

وی در خصوص تعویضهای استقلال گفت: تعویضها خوب بود و بعد از تغییراتی که استراماچونی ایجاد کرد آبی پوشان رجحان محسوسی به دست آوردند. اما انتها همان اشتباهات فردی و ضعف تیم کار دست استراماچونی داد.

رسولی در ادامه بیان داشت: یکی دیگر از نقاط ضعف استقلال در عدم استفاده از موج دوم حملات بود که این بیشتر به ماشین سازان کمک کرد تا آنها به اهداف از پیش طراحی شده شان که ضد حمله با استفاده از سرعت بازیکنانِ مهاجم و کندی مدافعانِ استقلال بود دست پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 292

به "ماشین سازی نهایت استفاده را از نقطه ضعف استقلال برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماشین سازی نهایت استفاده را از نقطه ضعف استقلال برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید