قیمت نفت کاهش یافت، ذخایر سوخت آمریکا رشد کرد

به گزارش کانلاین به نقل از رویترز، روز پنج شنبه، پس از این که هیچ نتیجه واضح و مشخصی از مذاکرات چین و آمریکا منتشر نشد، با انتشار داده هایی که نشان می داد ذخایر سوخت آمریکا دوباره رشد نموده اند، قیمت های نفت افت کرد.

قیمت نفت کاهش یافت، ذخایر سوخت آمریکا رشد کرد

تا ساعت 16:30 به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، 34 سنت یا 0.65 درصد افت کرد و به 52.02 دلار رسید.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت 26 سنت یا 0.42 درصد افت کرد و به 61.18 دلار رسید. این درحالیست که هر دو شاخص دیروز حدود 5 درصد رشد کردند. این طولانی ترین توالی رشد قیمت نفت از تابستان تا کنون بود.

بازارهای مالی دنیا با امید به این که واشنگتن و پکن به زودی اختلافات خود را کنار خواهند گذاشت و از جنگ تجاری تمام عیار بین دو اقتصاد بزرگ دنیا جلوگیری می گردد، رشد کردند.

پنج شنبه، یک روز پس از اتمام مذاکرات تجاری 3 روزه بین دو کشور، بخشی از این احساس مثبت از بین رفت. زیرا علی رغم بیانات مثبت و احساسات خوبی که مقامات از خود در مورد مذاکرات بروز دادند، جزئیات اندکی از آن منتشر شد.

اما اداره اطلاعات انرژی آمریکا داده های خود را منتشر کرد که نشان می داد در هفته منتهی به 4 ژانویه فراوری نفت خام این کشور به 11.7 میلیون بشکه در روز رسیده است که این باعث شده است میزان ذخایر سوخت این کشور بیش از حد انتظار رشد نمایند.

اوج دریافت فراوری نفت آمریکا، تا حدودی کوشش های اوپک پلاس برای متوازن کردن بازارها را خنثی نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 128

به "قیمت نفت کاهش یافت، ذخایر سوخت آمریکا رشد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت کاهش یافت، ذخایر سوخت آمریکا رشد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید