ضرورت اصلاح طرح ترافیک 40 ساله تهران

به گزارش کانلاین، عضو شورای شهر تهران به ضرورت اصلاح طرح ترافیک 40 ساله پایتخت اشاره کرد و گفت: نباید فقط نگاه درآمدی به طرح ترافیک داشته باشیم.

ضرورت اصلاح طرح ترافیک 40 ساله تهران

به گزارش گروه اجتماعی کانلاین، الهام فخاری عضو شورای شهر تهران درباره موضوع طرح ترافیک در پایتخت گفت: در سال 96 طرح ترافیکی پرچالش در شهر تهران اجرا شد و از آن زمان شهرداری باید گزارش شرایط برای ما در شورا ارسال می کرد و معین می شد دقیقا نتایج و پیامد های طرح چگونه بوده است.

وی افزود: نه تنها شهرداری بلکه نهادی مستقل هم باید این ارزیابی را انجام بدهد چرا که اکنون ما گزارش دقیقی در مورد نتایج طرح ترافیک نداشته ایم. من همان زمان در سال 96 تا لحظه آخر رأیم به طرح ترافیک جدید منفی بود چرا که این طرح هیچگونه پیوست اجتماعی و محیط زیستی قابل استنادی نداشت.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اینکه طرح ترافیک از دهه 40 در پایتخت اجرا شده دلیلی ندارد که مشروعیت در تداوم آن وجود داشته باشد چرا که آن زمان شرایط جمعیتی و ترافیکی در پایتخت متفاوت بود و اکنون شرایط کاملاً با گذشته فرق می کند.

فخاری تأکید کرد: اجرایی شدن طرح ترافیک از سال 40 به معنای دائمی بودن آن نیست و باید پیامد های اجرایی طرح در بافت شهری و شرایط آن بررسی شود.

وی شرح داد: در این دو سال گذشته گزارشی به ما در زمینه طرح ترافیک واصل نشده و هر چند که یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرده گزارشی ارسال کرده ایم، ولی دست ما هیچ گزارشی نرسیده است.

این عضو شورای شهر تهران گفت: وقتی شرایط هوای تهران وابسته به باد و باران می شود و عوامل متعدد و متنوع در آن اثر دارد باید طرحی جامع در نظر گرفت در این طرح بخش هایی از عوامل آلاینده دیده نشده است. به نظر می رسد کاهش آلودگی هوا با طرح ترافیک موجود به پایان نرسد.

* تهران نیازمند طرح نوی ترافیکی

وی گفت: با توجه به روز های آلوده ای که مردم تجربه کرده اند و وابستگی شرایط هوا به باد و باران باید طرحی نو برای ترافیک پایتخت برانداخت.

فخاری تأکید کرد: ممکن است طرح ترافیک کنونی محدودیت های آمد و رفت بیشتری داشته باشد، ولی به اعتقاد من باید به حقوق جمعی مردم پایبند بود ناوگان حمل و نقل عمومی در حال حاضر کامل نیست و باید تجهیز شود و سیاست های شهری به نفع همگان باشد تا مردم کمتر خودروی شخصی به خیابان بیاورند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: نباید فقط نگاه درآمدی به طرح ترافیک داشت هر چند به نظر من اجرای طرح هم در زمینه درآمد به زیان شهرداری بوده چرا که مطالبات شهرداری به درستی وصول نشده است.

وی گفت: طرح های شهری از جمله طرح ترافیک طرح مقدسی نیست که نتوان در آن بازنگری و اصلاح انجام داد و به نظرم باید با توجه به شرایط جمعیتی و سیالیت رخداد ها در تهران طرحی نو اجرا کرد به نوعی که به نفع همه مردم باشد و از آنجایی که شورای شهر ملزم به رعایت حقوق همگانی مردم است پیگیری این موضوع حائز اهمیت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 758

به "ضرورت اصلاح طرح ترافیک 40 ساله تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت اصلاح طرح ترافیک 40 ساله تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید