سیاست های دوگانه آمریکا در مقابل هوآوی

به گزارش کانلاین، شرکت های فناوری آمریکایی با وجود محدودیت های اعمال شده هم چنان به ارتباط خود با هوآوی ادامه می دهند.

سیاست های دوگانه آمریکا در مقابل هوآوی

به گزارش خبرنگار ، با وجود نزدیک شدن به خاتمه مهلت 90 روزه که دولت آمریکا به شرکت های فناوری فعال در این کشور برای قطع ارتباط خود با هوآوی داده بود ولی تعداد زیادی از شرکت های آمریکایی هم چنان ارتباط خود را با هوآوی ادامه می دهند. برخی از مقامات آمریکایی از تمدید مهلت مذکور سخن گفتند.

فعال شدن سیستم هوشمند 5G هوآوی در فرودگاه پکن

نزدیک به ماه قبل وزارت بازرگانی آمریکا به تعدادی از شرکت های فناوری این کشور اجازه ارتباط و تجارت با شرکت هوآوی را داد. این شرکت ها مجاز هستند قطعات سخت افزاری و نرم افزارهای مورد نیاز خود را از چین تامین و یا در صورت اعلام درخواست هوآوی به این شرکت ارسال کنند. برخی از شرکت های آمریکایی برای تامین دستگاه های مورد نیاز خود به شدت به ارتباط با چین نیاز دارند و قطع ارتباط با هوآوی عملا تولید این شرکت ها را نیز قطع می کند.

رفتار پرتناقض مقام های آمریکایی با هوآوی

گوشی های هوشمند هوآوی برای مجهز شدن به آخرین نسخه سیستم عامل اندروید با مجوز لازم را از گوگل دریافت کنند. از همین رو این شرکت چینی نیز برای ارائه خدمات به کاربران خود به شدت به ارتباط با گوگل نیاز دارد. هوآوی تا پیش از اعمال تحریم های آمریکا سالانه بیش از 11 میلیارد دلار برای بهره مندی از تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری گوگل هزینه می کرد.

اولین فرصت 90 روزه دولت آمریکا برای ارتباط با هوآوی در ماه نوامبر به خاتمه می رسد. هم اکنون اختلاف زیادی در مورد ارتباط با هوآوی بین سیاست مداران آمریکایی وجود دارد و مقامات این کشور همواره رفتاری دوگانه را در قبال این شرکت در پیش گرفته اند. به عنوان مثال درحالی که از سویی خبر تمدید مهلت ارتباط با هوآوی برای برخی از شرکت ها منتشر شده است، از سوی دیگر دولت مردان آمریکایی نسبت به ارتباط و تجارت با هوآوی به شرکت های این کشور اخطار دادند.

کارشناسان معتقدند مقامات آمریکایی از پیشرفت فناوری های 5G در چین به شدت ترسیده و با روش های مختلف به دنبال جوگیری از ورود دستگاه های 5G هوآوی به داخل خاک این کشور هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 423

به "سیاست های دوگانه آمریکا در مقابل هوآوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست های دوگانه آمریکا در مقابل هوآوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید