رشد کم سابقه تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا

به گزارش کی آنلاین، شرکتهای انرژی آمریکایی هفته جاری برای ششمین هفته متوالی به شمار دکل های حفاری نفت و گاز افزودند و با تثبیت قیمت نفت در بالای 45 دلار در هر بشکه، شمار دکل های حفاری در سه ماهه چهارم بیشترین افزایش را از سه ماهه دوم سال 2017 تا به امروز داشت.

رشد کم سابقه تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا

به گزارش خبرنگاران، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز گفت: شمار دکل های حفاری نفت و گاز که معیاری برای ارزیابی فرایند فراوری آینده است، در هفته منتهی به 30 دسامبر سه حلقه افزایش یافت و به 351 حلقه رسید. شمار دکلها در دسامبر 31 حلقه افزایش داشت که پنجمین افزایش ماهانه متوالی بود.

دکل های حفاری نفت و گاز در سه ماهه چهارم 90 حلقه افزایش داشت که بیشترین رشد سه ماهه از سه ماهه دوم سال 2017 بود که طی آن شمار دکلها 116 حلقه افزایش پیدا نموده بود.

با این حال از ابتدای سال 2020 تا به امروز شمار دکل های حفاری نفت و گاز 454 حلقه کاهش یافت که با کاهش 278 حلقه در سال 2019 و رشد 154 حلقه در سال 2018 مقایسه می گردد.

شمار دکل های حفاری نفت و گاز فعال از اوت که به رکورد پایین 244 حلقه رسید، مرتبا رشد نموده است. شرکت بیکرهیوز به دلیل تعطیلات سال نو در روز آدینه، گزارش دکل های حفاری آمریکای شمالی را دو روز زودتر از موعد منتشر کرد. دکل های حفاری نفت آمریکا هفته جاری به 267 حلقه رشد کرد که بالاترین شمار از ماه مه بود در حالی که شمار دکل های حفاری گاز بدون تغییر بود و در 83 حلقه ایستاد که بالاترین میزان از اواخر آوریل بود.

قیمت نفت آمریکا هفته جاری 48 دلار در هر بشکه بود و از ابتدای سال 2020 تا به امروز به طور میانگین 39 دلار بوده است. با وجود این که قیمت نفت از ابتدای سال 2020 تا به امروز حدود 20 درصد کاهش داشته اما تحت تاثیر امیدواری به رشد اقتصادها و بهبود تقاضا برای انرژی با تسهیل تدابیر قرنطینه از سوی دولتها، در هشت ماه گذشته حدود 160 درصد نموده است. تحلیلگران می گویند قیمتهای بالاتر نفت شرکتهای انرژی متعدد را به حفاری بیشتر تشویق نموده است.

بیشتر شرکتهای انرژی اعلام نموده اند که قصد دارند میزان هزینه را در سال 2021 کاهش دهند زیرا روی بهبود درآمد به جای افزایش فراوری متمرکز خواهند ماند.

بر اساس گزارش رویترز، شمار دکل های حفاری نفت و گاز فعال آمریکا از ابتدای سال تا به امروز به 433 حلقه رسیده و بیشتر دکلها هر دوی نفت و گاز را فراوری می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1414

به "رشد کم سابقه تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد کم سابقه تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید