ردیف اعتباری طرح خودکفایی گندم حذف شد

به گزارش کانلاین، مجری طرح خودکفایی گندم با انتقاد از حذف ردیف بودجه گندم گفت: در حالی که بعضی بخش ها که مولد نیستند و اثر بخشی چندانی در کشور ندارند ردیف مستقل بودجه دارند، اما ردیف بودجه گندم، مهمترین محصول زراعی کشور حذف شد.

ردیف اعتباری طرح خودکفایی گندم حذف شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه خبر، اسفندیاری گفت: اکنون برای این محصول مهم تنها ردیف عمومی به عنوان ارتقاء خود اتکایی با رقمی اندک در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اهمیت توجه به این محصول مهم زارعی کشور گفت: با اقدامات فنی می توان بدون افزایش سطح کشت افزایش فراوری داشت چنانچه در شش سال گذشته میزان فراوری گندم آبی کشور از 2 میلیون و 700 هزار هکتار به دو میلیون هکتار رسید.

مجری طرح خودکفایی گندم همچنین با بیان اینکه سال جاری 3 میلیون و 512 هزار تن گندم به ارزش 8 هزار و 855 میلیارد تومان خریداری شده گفت: 5 هزار و 446 ملیارد تومان به میزان 61/5 درصد به کشاورزان پرداخت شده و نزدیک 38.5 درصد به صورت معوقه باقی مانده است.

اسفندیاری در ادامه گفت: برای تامین منابع پرداخت وجه گندم به کشاورزان سه جهت پیش بینی شده است. 1- سازمان هدفمندی یارانه ها که باید نزدیک 40 میلیارد تومان را پرداخت کند. 2- بانک مرکزی 9 بانک را به پرداخت حدود 11 هزار میلیارد تومان موظف نموده است که اگر این دو منبع به تعهدات خود عمل می کردند و منابع اقتصادی را در اختیار شرکت غله و بازرگانی دولتی قرار می دادند قطعا اکنون معوقه ای نمی ماند.

وی از مسئولان مربوط خواست با توجه به نزدیک شدن کشت دوم کشاورزان، هرچه زودتر منایع اقتصادی مورد احتیاج را در اختیار شرکت غله و بازرگانی قرار دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1093

به "ردیف اعتباری طرح خودکفایی گندم حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردیف اعتباری طرح خودکفایی گندم حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید