ربیعی: مرگ بغدادی خاتمه داعشیسم نیست

به گزارش کانلاین، سخنگوی دولت در پی انتشار خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش، در رشته توییتی به این موضوع واکنش نشان داد.

ربیعی: مرگ بغدادی خاتمه داعشیسم نیست

به گزارش کانلاین، علی ربیعی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:

هلاکت بغدادی انتها نماد تروریسم تزریقی - تخریبی است؛ تزریق تفکر مرگ به بطن جوامع بشری و تخریب تصویر اسلام در افکار عمومی دنیا؛ اما همانطور که با مرگ بن لادن ریشه ترور نخشکید، مرگ بغدادی نیز انتها داعشیسم نخواهد بود.

نه مرگ بن لادن، نه مرگ بغدادی، انتها مبارزه با تروریسم داعشی نیست که تنها انتها یک فصل آن است. مرگ یک نماد است. اما هنوز نمو و نمود دارد. نمو با سیاست های آمریکایی، پترودلارهای منطقه ای و نمود با تفکر تکفیری. باید این سه منبع خشکانده گردد، یعنی خشک کردن باتلاق های تروریسم پرور.

وی همچنین در رشته توییتی دیگر توضیح داد:

ایران در خط مقدم مبارزه با تروریسم با طرح دنیا عاری از خشونت و مبارزه با افراط گرایی در عرصه بین المللی و مساعدت های مستشاری در صحنه نبرد منطقه ای جزو پیشتازان مقابله با داعش و مدافع رویکرد دیپلماتیک و ایدئولوژیک با داعشیسم قرار گرفته است.

آمریکا کوشش می نماید گفتمان تمدن را به انحصار خود درآورد و لشکرکشی ها و تحریم های ظالمانه را به مثابه بخشی از نبرد با تروریسم بازنمایی کند. در صورتی که تروریسم در خاورمیانه و شمال آفریقا زاییده سیاست های اطلاعاتی - نظامی، نفت خواری و حمایت از استبداد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 514

به "ربیعی: مرگ بغدادی خاتمه داعشیسم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربیعی: مرگ بغدادی خاتمه داعشیسم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید