خبرنگاران پنتاگون: بایدن به دنبال بازنگری در حمایت از عربستان در جنگ یمن است

به گزارش کی آنلاین، تهران- خبرنگاران- سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که جو بایدن رییس جمهوری این کشور درصدد بازنگری در حمایت از عربستان سعودی در جنگ علیه یمن است.

خبرنگاران پنتاگون: بایدن به دنبال بازنگری در حمایت از عربستان در جنگ یمن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، جان کربی چهارشنبه شب در گفت و گو با شبکه الجزیره قطر اعلام کرد: بایدن خواستار بازنگری در میزان مشارکت آمریکا در حمایت از عملیات تهاجمی عربستان در یمن است.

وی افزود: یمن در حال حاضر گرفتار بزرگترین فاجعه انسانی دنیا است و ما از این مسأله مطلع هستیم. حمایت از شرکا باید با منافع و ارزش های آمریکا همخوانی داشته باشد.

سخنگوی پنتاگون همچنین در مورد سفر اخیر کنت مک کنزی به عربستان سعودی گفت: سفر فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) به عربستان ارتباطی با احداث پایگاه های نظامی دایمی در این کشور نداشت.

کربی در مورد خروج ناو هواپیما بر آمریکا از خلیج فارس نیز ادامه داد: خروج ناو نیمیتز از حوزه فرماندهی مرکزی یک اقدام معمول در ناوگان نیروی دریایی آمریکا است.

او همچنین اشاره نمود: ما به تعهدات امنیتی خود در قبال شرکای خود در منطقه و منافع امنیتی خود متعهد هستیم.

سخنگوی پنتاگون افزود: ما کوشش می کنیم برای دفاع از منافع خود در خاورمیانه، گزینه هایی را به رییس جمهوری آمریکا ارائه کنیم.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به ناو هواپیمابر نیمیتز و پنج هزار خدمه آن دستور داده به بندر میزبان این ناو در برمرتون واشنگتن بازگردد.

مقام های عالی وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند که روز یکشنبه گذشته به ناو نیمیتز دستور داده شد تا بعد از انجام یک ماموریت 10 ماهه، منطقه را ترک کند و به خانه بازگردد.

دستیاران بایدن بلافاصله بعد از شروع دولت جدید آمریکا گفته اند ارزیابی آنها این است که وقت بازگرداندن ناو هواپیمابر نیمیتز فرا رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1484

به "خبرنگاران پنتاگون: بایدن به دنبال بازنگری در حمایت از عربستان در جنگ یمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پنتاگون: بایدن به دنبال بازنگری در حمایت از عربستان در جنگ یمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید