خبرنگاران نگرانی روسیه از تداوم کاهش قیمت نفت

به گزارش کانلاین، مسکو - خبرنگاران - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با ابراز نگرانی از کاهش پی درپی قیمت نفت بیان کرد: کاهش قیمت نفت به سود دولت روسیه نیست و این کشور به دنبال راهی برای افزایش قیمت نفت است.

خبرنگاران نگرانی روسیه از تداوم کاهش قیمت نفت

دمیتری پسکوف امروز پنجشنبه در جمع کانلاین و در واکنش به بازگشت روسیه به توافق اوپک پلاس با بیان این مطلب اضافه نمود: همه می دانیم که قیمت فعلی نفت به هیچ وجه به سود دولت روسیه نیست و ما می خواهیم که قیمت ها بالا برود.

وی در پاسخ به این پرسش که روسیه قصد بازگشت به توافق اوپک پلارس را برای کنترل قیمت ندارد، گفت: این اقدام بستگی به شرایط بازارهای بین المللی دارد و شرایط تکلیف ما را روشن خواهد نمود.

در همین پیوند، لئونید فدون معاون شرکت نفت لوک اویل (از شرکت های نفتی عظیم روسیه) پیش بینی کرد: قیمت نفت در بازار جهانی ممکن است به زیر 20 دلار برای هر بشکه سقوط کند.

وی درباره پیش بینی سقوط بهای نفت اضافه نمود: ما تجزیه و تحلیل فنی کردیم. البته مانند هر بررسی فنی این براورد و ارزیابی ما تقریبی است.

معاون شرکت لوک اویل گفت: بر اساس نتیجه تجزیه و تحلیل فنی، سطح نخست مقاومت در برابر کاهش بهای نفت در بازار جهانی در زمان حاضر دیده می گردد.

وی ادامه داد: ما شاهد هستیم که این سطح بشکه ای 32 دلار است و سطح دوم مقاومت دربرابر سقوط بهای نفت بین 15 تا 20 دلار برای هر بشکه خواهد بود.

توافق نفتی میان اوپک و روسیه حدود دو هفته پیش، پس از مخالفت عربستان با کاهش فراوری بیشتر به دلیل شیوع کرونا پس از سه سال انتها یافت.

پیش از برگزاری این جلسه نیز انتظار می رفت توافق با مخالفت روسیه همراه گردد. رییس جمهوری روسیه پیشتر از قیمت های کنونی نفت دفاع نموده بود و به همین دلیل مخالفت این کشور با تعمیق توافق فراوری، دور از ذهن نبود.

عربستان سعودی پس از لغو توافق، به بعضی کشورهای خریدار نفت خود پیشنهاد فروش نفت به بهای 25 دلار کرد و این مساله فرایند کاهش بهای نفت را سرعت بخشید.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 895

به "خبرنگاران نگرانی روسیه از تداوم کاهش قیمت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نگرانی روسیه از تداوم کاهش قیمت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید