خانوارهای جدید مشمول قطع یارانه نقدی شناسایی شدند

به گزارش کانلاین، سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14قانون بودجه، از شناسایی خانوارهای جدید مشمول قطع یارانه نقدی اطلاع داد و گفت: یارانه نقدی خانوارهایی که به اشتباه قطع شده بود، به صورت یکجا به حساب شان واریز می گردد.

خانوارهای جدید مشمول قطع یارانه نقدی شناسایی شدند

حسین میرزایی در مصاحبه با مهر، گفت: با توجه به اینکه در دقت شناسایی وضعیت اقتصادی خانوارها، حساسیت ویژه ای وجود دارد، علاوه بر استفاده از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان، در حال کوشش برای توسعه شناسایی وسع اقتصادی اشخاص حقیقی به وسیله دسترسی به سامانه های مرتبط با اشخاص حقوقی در وزارت صمت هستیم.

وی ادامه داد: در همین زمینه، تفاهم نامه ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت نهایی شده تا پس از انعقاد آن، از ظرفیت سامانه رتبه بندی اشخاص حقوقی استفاده کنیم؛ طبیعتا ممکن است یک شخص حقیقی، به عنوان عضو هیأت مدیره در شرکتی فعالیت داشته باشد که این اطلاعات به وسیله این سامانه قابل احصا خواهد بود، لذا برای اینکه بتوانیم وسع اقتصادی اشخاص حقیقی را با دقت بالاتر شناسایی کنیم، اطلاعات این سامانه می تواند بسیار موثر واقع گردد.

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 بودجه، با بیان اینکه این آمادگی برای انعقاد هر چه سریعتر تفاهم نامه با وزارت صنعت، وجود دارد و به زودی اجرایی خواهد شد، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به اعتراضات قطع یارانه نقدی در شهریورماه گفت: بر اساس آمار، از کل خانوارهایی که یارانه آنها قطع شده فقط 6.7 درصد پس از مراجعه به دفتر پیشخوان و سپس ورود به سامانه یارانه 10 اعتراض خود را ثبت کردند که این درصد پایین، نشان دهنده دقت بالا در شناسایی خانوارهای پردرآمد است.

میرزایی با تاکید بر اینکه اعتراضات به قطع یارانه نقدی شهریورماه، تقریبا به خاتمه رسیده است، درباره وضعیت برقراری یارانه خانوارهایی که به دلیل مشکل حساب بانکی آن ها، یارانه شان توسط سازمان هدفمندی واریز نشده بود نیز، گفت: به شدت پیگیر برقراری یارانه این خانوارها هستیم؛ چراکه این گروه اغلب جزو دهک های پایین درآمدی قرار داشتند و بیش از 80 درصد از تماس هایی که با سامانه تلفن گویای ستاد اجرایی گرفته گردد، مربوط به این افراد بود.

میرزایی با اشاره به اینکه سازمان هدفمندی با ارسال پیامک به این خانوارها اعلام نموده بود که به بانک مراجعه و حساب خود را اعلام نمایند، گفت: ستاد اجرایی تبصره 14 پیگیر این امر بود که بلافاصله پس از مراجعه سرپرست این خانوارها به بانک و اعلام حساب، یارانه به حسابشان واریز گردد که در نهایت، قرار شد سازمان هدفمندی، یارانه شهریورماه و مهرماه آنها را به صورت یکجا، به حسابشان واریز کند.

وی درباره دور جدید قطع یارانه نقدی دهک های درآمدی بالا گفت: در این خصوص خانوارها شناسایی شدند و آمادگی قطع یارانه نقدی آنها وجود دارد؛ اما منتظر تصمیم گیری و اعلام دولت در این زمینه هستیم و پس از فراهم شدن شرایط اطلاع رسانی خواهد شد.

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 بودجه تاکید نمود: علیرغم آماده بودن همه شرایط برای اجرای تکلیف قانونی مجلس و حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی، به جهت حساسیت های موجود در جامعه، بالا بردن دائمی دقت شناسایی و جلب نظر موافق دستگاه های مختلف از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به بالابودن دقت، فعلا به صورت صدک یارانه نقدی خانوارهای مشمول حذف یارانه نقدی را حذف خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 469

به "خانوارهای جدید مشمول قطع یارانه نقدی شناسایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانوارهای جدید مشمول قطع یارانه نقدی شناسایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید