حزب لیبرال دموکرات انگلیس خواهان تحقیق در زمینه پاسخ کُند لندن به بحران کرونا شد

به گزارش کانلاین، رهبر موقت حزب لیبرال دموکرات انگلیس، تحقیقاتی مستقل و رسمی درخصوص پاسخ کُند دولت به شیوع ویروس کرونا را خواهان شد.

حزب لیبرال دموکرات انگلیس خواهان تحقیق در زمینه پاسخ کُند لندن به بحران کرونا شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حزب لیبرال دموکرات انگلیس روز چهارشنبه، انجام تحقیقاتی درباره نحوه عملکرد دولت این کشور در مبارزه علیه شیوع ویروس کرونا را خواهان شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، اد دیوی رهبر موقت این حزب در بیانیه ای گفت: اکنون که در حال گذر از این بحران هستیم، یقیناً احتیاج به تحقیقاتی مستقل جهت آنالیز رسمی پاسخ دولت به این همه گیری جهانی وجود دارد.

وی اضافه نمود: این تحقیقات باید از بیشترین قدرت ممکن برخوردار باشد تا شکست شوکه آور [در تأمین] تجهیزات محافظتی و پاسخ کند دولت برای دستیابی به حقیقت و دادن فرصت به بوریس جانسون برای پاسخ به سوالات جدی موجود در این زمینه مورد آنالیز قرار گیرد.

پیش از دیوی، کر استارمر رهبر حزب کارگر نیز گفته بود پاسخ دولت به این بحران کند بوده و این مسئله باید مورد آنالیز قرار گیرد.

از سوی دیگر نایجل فاراژ رهبر حزب برگزیت از جانسون درخواست کرد به طور جدی تر به مقابله با کرونا بپردازد و مت هنکاک وزیر بهداشت دولتش را اخراج کند.

گفته می گردد آمار واقعی قربانیان ویروس کرونا در انگلیس 40 درصد بیشتر از چیزی است که آمار رسمی دولت نشان می دهد زیرا وزارت بهداشت این کشور تنها موارد فوت در بیمارستان ها را اعلام می نماید.

نشریه فایننشال تایمز در این خصوص نوشته است، تحلیل داده های دفتر آمار ملی دولت انگلیس نشان می دهد ویروس کرونا تا کنون منجر به مرگ بیش از 41 هزار انگلیسی شده است.

علاوه بر شبهاتی که در مورد آمار واقعی موارد فوت در اثر ابتلا به کووید-19 در انگلیس وجود دارد، دولت به کوتاهی در مورد تأمین تجهیزات محافظتی برای کادر درمانی نیز متهم شده است.

همچنین وزارت بهداشت انگلیس در انجام آزمایش ابتلا به ویروس کرونا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار ضعیف عمل نموده است.

روزنامه میرر اخیراً در این خصوص نوشته است: افرادی که در این زمینه مسئول هستند باید جوابگوی مرگ غیرضروری مردم [انگلیس] باشند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 991

به "حزب لیبرال دموکرات انگلیس خواهان تحقیق در زمینه پاسخ کُند لندن به بحران کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب لیبرال دموکرات انگلیس خواهان تحقیق در زمینه پاسخ کُند لندن به بحران کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید