حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی طی 5 ماه آینده

به گزارش کانلاین، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به فرایند حذف دفترچه های بیمه درمانی گفت: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه های درمانی اقداماتی انجام دهیم.

حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی طی 5 ماه آینده

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهرداد قریب درباره زمان حذف کامل دفترچه های بیمه درمانی اظهار کرد: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه های درمانی اقداماتی انجام دهیم.

وی در ادامه به غیرحضوری شدن استعلام اعتبار دفترچه های بیمه درمانی از ابتدای خرداد ماه اشاره نمود و گفت: با غیرحضوری شدن استعلام، استحقاق درمان و تمدید اتوماتیک اعتبار دفترچه ها شاهد آن بودیم که میزان مراجعات به شعبات و کارگزاری های تامین اجتماعی تا 38 میلیون مورد کاهش یافته و رضایتمندی خوبی به دنبال داشته است.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه شش روش برای استعلام اعتبار دفترچه ها اعلام شد که از جمله آن می توان به شماره گیری کدهای دستوری ussd و مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی اشاره نمود و اضافه نمود: بیمه شده به هر بیمارستان، مرکز خصوصی یا مطب مراجعه کند، استحقاق درمانش به روش های گفته شده قابل انجام است.

مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز درباره زمان اجرای نسخه نویسی الکترونیک و حذف دفترچه های بیمه گفت: کار بسیار گسترده ای است و مقدماتی را می طلبد؛ باید همه پزشکان و مراکز درمانی با ما همکاری نمایند. سامانه نیز باید جوابگو باشد و طوری نگردد که مردم به علت قطعی اینترنت یا موارد دیگر با اخلال در دریافت خدمت روبرو شوند.

وی اضافه نمود: یکی از مزیت های نسخه نویسی الکترونیک صرفه جویی در تجویز داروهای غیرضروری است. هرچه داروی غیرضروری که مضاف بر قواعد و راهنمای بالینی است کمتر نوشته گردد بهتر است، زیرا تجویز داروهای غیرضروری اسراف است و به سلامت بیمار لطمه می زند.

سالاری اضافه نمود: کارهای فنی در حال اجرا است و امیدواریم طی چهار پنج ماه آینده این کار را اجرایی کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1143

به "حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی طی 5 ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی طی 5 ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید