توصیه مهم درباره واکنش های آلرژیک به واکسن کرونا

به گزارش کی آنلاین، خبرنگاران : گزارشاتی از بروز واکنشهای آلرژیک در افراد دریافت کننده واکسن کروناویروس بوده اند، منتشر شده است.

توصیه مهم درباره واکنش های آلرژیک به واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده اضطراری از دو واکسن مدرنا و فایزر-بیو ان تک را در این کشور تایید کرده است.

این کشور بیشترین آمار ابتلا و فوتی های کروناویروس را در جهان گزارش کرده است و تا به امروز بیش از 18 میلیون نفر در آمریکا به بیماری کووید-19 مبتلا شده و بیش از 323 هزار نفر نیز فوت کرده اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا روز شنبه در اطلاعیه ای تایید کرد که گزارشاتی از بروز واکنشهای آلرژیک در افراد دریافت کننده واکسن کروناویروس منتشر شده است.

این مرکز بر همین اساس دستورالعمل جدیدی را صادر و خاطرنشان کرد: افرادی که سابقه واکنش شدید آلرژیک نسبت به عوامل غیر مرتبط با واکسن همچون مواد غذایی، حیوانات و عوامل محیطی را دارند نیز امکان واکسینه شدن دارند.

با این حال در این دستورالعمل تاکید شده است: درصورتیکه فرد به هر یک از عناصر موجود در این واکسن حساسیت داشته باشد تزریق واکسن توصیه نمیشود.

همچنین درصورتیکه فرد به واکسنها و آمپولهای دیگر واکنش آلرژیک داشته باشد لازم است در مورد تزریق واکسن کووید-19 با پزشک خود مشورت کند.

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا تاکید کردند: افرادی که به دوز نخست واکسن کووید-19 واکنش داشته اند نباید به تزریق دوز دوم این واکسن اقدام کنند.

به نقل از اسپوتنیک نیوز، از 272 هزار مورد تزریق این واکسن تا به امروز شش مورد واکنش آلرژیک مشاهده شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1394

به "توصیه مهم درباره واکنش های آلرژیک به واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه مهم درباره واکنش های آلرژیک به واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید