ترافیک خودرو ها در میدان ونک به زیر زمین انتقال می یابد

به گزارش کی آنلاین، شهردار منطقه 3 تهران گفت: مطالعات توسعه فضا های زیر سطحی پایتخت، با هدف انتقال بار ترافیکی خودرو ها در میدان ونک تهران به زیر زمین آغاز می شود.

ترافیک خودرو ها در میدان ونک به زیر زمین انتقال می یابد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، احمد تواهن، شهردار منطقه 3 تهران درباره رفع مشکل ترافیک در میدان ونک گفت: پروژه مطالعاتی انتقال ترافیک خودرو ها در میدان ونک و خیابان های اطراف آن به زیرزمین و تبدیل آن به پیاده راه، در بودجه سال 1400 شهرداری تهران پیش بینی شده است و پس از تامین اعتبار این پروژه زیرساختی شهری، مطالعات مزبور توسط مشاورین ذیصلاح برای دستیابی به بهترین طرح های اجرایی انجام می پذیرد.

شهردار منطقه 3 اعلام نمود: این طرح از چهارراه شهید حقانی آغاز می شود و تا ابتدای خیابان ملاصدرا ادامه یافته و همین فضا را در امتداد شمالی جنوبی محور ولیعصر در بر خواهد گرفت و دو هدف اصلی را در بر خواهد داشت.

وی گفت: سهولت در تردد خودرو ها، کاهش زمان سفر در محدوده میدان ونک، تبدیل پیاده راه و بهره مندی شهروندان از جاذبه های گردشگری و خاطره انگیز و نیز سهولت دست یابی به مراکز فروشگاهی و خدماتی این محدوده از شهر تهران از اهداف اصلی این طرح خواهد بود.

تواهن افزود: در این پروژه شهری به غیر از سازه های ترافیکی و حمل و نقل، مواردی از قبیل واحد های تجاری، پارکینگ و فضا های خدماتی و تفریحی برای غنی سازی اوقات فراغت شهروندان نیز پیش بینی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: حجم بالای تردد شهروندان و خودرو ها مهم ترین دلیلی است که موجب شده میدان ونک که یکی از میادین قدیمی و فرا منطقه ای پایتخت به حساب می آید به عنوان اولویت توسعه فضا های زیرسطحی تهران منظور شده و در دستور کار قرار داده شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1463

به "ترافیک خودرو ها در میدان ونک به زیر زمین انتقال می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترافیک خودرو ها در میدان ونک به زیر زمین انتقال می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید