تداوم حضور دو سومی کارکنان، دورکاری برجاست

به گزارش کانلاین، با وجود تغییراتی که در خصوص فعالیت اصناف در هفته جاری ایجاد شد، نحوه حضور کارکنان همچنان مانند قبل است؛ به طوری که تا دو سوم حاضر هستند و مابقی دورکار خواهند بود.

تداوم حضور دو سومی کارکنان، دورکاری برجاست

به گزارش خبرنگاران، بعد از چند هفته تعطیلی اصناف که در ایام نوروز آغاز شده بود، از هفته جاری و بر اساس چارچوب مشخص شده از سوی وزارت بهداشت مجوز فعالیت بعضی صنوف کم خطر صادر شد.

اما در جریان شیوع ویرورس کرونا و ضرورت کاهش تردد و حضور به صورت جمعی و اهمیت فاصله گذاری اجتماعی، از اسفندماه بود که با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تغییراتی در خصوص ساعت کار و در ادامه نحوه حضور کارکنان در محل کارشان ایجاد شد.

در مرحله اول ساعت کاری ادارات کاهش یافت و به 8 تا 13 تغییر کرد و در ادامه حضور آنها حداقلی شد؛ به طوری که از هفته دوم فروردین قرار بر این شد که کارکنان به صورت شیفتی و یک سوم در محل کار حاضر باشند و دو سوم دیگر به صورت دورکار بوده یا از مرخصی استفاده نمایند که البته مرخصی آنها جزو استحقاقی های سالانه محسوب نمی گردد.

این روال که با بخشنامه سازمان اداری و استخدامی به دستگاه ها ابلاغ شد تا 20 فروردین ادامه پیدا کرد تا اینکه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا برای نحوه فعالیت کارکنان و اصناف تغییراتی در نحوه فعالیت کارکنان ایجاد شد.

این در حالی است که از 23 فروردین ماه و طبق بخشنامه سازمان اداری و استخدامی مقرر شد کارکنان با تعداد بیشتری حاضر شوند و حضور آنها از یک سوم موجود به دو سوم افزایش یابد و یک سوم دیگر دورکار و یا مرخصی باشند.

همچنین ساعت کار کارکنان نیز تا حدودی افزایش یافت و از 7 تا 14 رسید که این ساعت قرار است برای ماه رمضان نیز اعمال گردد.

اما اکنون حدود دو هفته از آخرین بخشنامه در خصوص نحوه حضور کارکنان در ادارات و دستگاه ها گذشته و با توجه به اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم تازه ای در این رابطه نداشته، فرایند قبلی همچنان ادامه دارد و کارکنان به صورت دو سوم حاضر می شوند یا می توانند دورکار باشند.

این در حالی است که در نیمه اسفند ماه، سازمان اداری و استخدامی طی بخشنامه ای برای دستگاه ها مجوز دورکاری کارکنان را صادر کرد و می توانند در صورت امکان و با توجه به نوع مشاغل از دورکاری استفاده نمایند.

هر گونه تغییری در رابطه با فعالیت کارکنان در زمان پیش رو منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و سازمان اداری و استخدامی نیز طبق آن بخشنامه جدید را صادر خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 975

به "تداوم حضور دو سومی کارکنان، دورکاری برجاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم حضور دو سومی کارکنان، دورکاری برجاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید