اولین واکسن کرونا کی تایید می شود؟ ، ابتلاء دوباره به کرونا شدید است یا خفیف؟

به گزارش کانلاین، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به تلاش کشورها برای تولید واکسن کرونا گفت: به نظر می رسد تا زمستان حداقل یک واکسن و تا اوایل سال 2021 چندین واکسن تأییدیه بگیرند.

اولین واکسن کرونا کی تایید می شود؟ ، ابتلاء دوباره به کرونا شدید است یا خفیف؟

به گزارش خبرنگاران آنلاین، اکبر فتوحی در نشست کمیته اپیدمیولوژی کووید 19 دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص ابتلای مجدد بیماران مبتلا به کووید 19، گفت: شواهد محدودی در جهان وجود دارد که ابتلای مجدد را به طور قطع نشان می دهد و گزارش آن نیز منتشر شده است.

وی با اشاره به جنبه های مثبت و منفی ابتلای مجدد بیماران، گفت: در موارد تأیید شده ابتلای مجدد، این بیماران بی علامت بودند که نشان می دهد ابتلاء باعث ایمنی افراد شده و هرگاه سیستم ایمنی خوب عمل کند احتمال اثربخشی واکسن نیز بیشتر می شود. همچنین بیانگر این است که فرد مبتلا با وجود اینکه در دوره دوم علامت دار نشده، اما می تواند ویروس را منتشر کند. بنابراین امکان ایمنی جمعیتی کمتر شده و افراد باید همچنان مراقب ابتلای مجددشان باشند.

فتوحی با تشریح مراحل تولید واکسن در جهان، اضافه کرد: جهان با سرعت زیادی در حال کار و پیشرفت در زمینه واکسن این بیماری است به طوری که 200 واکسن با 7 تکنولوژی مختلف در حال توسعه است.

وی ادامه داد: به نظر می رسد تا زمستان حداقل یک واکسن و تا اوایل سال 2021 چندین واکسن تأییدیه بگیرند. ابتکاراتی در جهان وجود دارد که زمینه توزیع عادلانه واکسن را در میان کشورها فراهم می کند. به این صورت که به تدریج واکسن تولید می شود، همه کشورها از حداقل واکسن بهره مند شوند تا در اختیار گروه های در معرض خطر قرار گیرد. این گونه حتی اگر مردم هم به همان تعداد قبل مبتلا شوند، ابتلاء در گروه های پرخطر و در نتیجه مرگ ومیر کاهش پیدا می کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1196

به "اولین واکسن کرونا کی تایید می شود؟ ، ابتلاء دوباره به کرونا شدید است یا خفیف؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکسن کرونا کی تایید می شود؟ ، ابتلاء دوباره به کرونا شدید است یا خفیف؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید