الجزیره از توافق متحدان امارات با دولت منصور هادی در سقطری اطلاع داد

به گزارش کانلاین، منابع یمنی از توافق شورای انتقالی جنوب با دولت مستعفی منصور هادی در جزیره پرتنش سقطری در جنوب این کشور خبر دادند.

الجزیره از توافق متحدان امارات با دولت منصور هادی در سقطری اطلاع داد

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل کانلاین، منابع مطلع یمنی به شبکه الجزیره گفتند که با وساطت بعضی طرف ها، شورای انتقالی جنوب (همسو با امارات) و دولت مستعفی منصور هادی در جزیره سقطری به یک توافق پنج بندی رسیده اند.

طبق این توافق آتش بس، یک کمیته مشترک برای اداره مراکز نظامی، امنیتی و دولتی تشکیل خواهد شد و هیچ یک از طرفین حق استفاده از سلاح سنگین یا انتقال آن را ندارد. همچنین حمل سلاح در سقطری ممنوع خواهد بود.

اعلام این توافق در حالی است که منابع خبری یمنی، صبح امروز (آدینه) از حمله گسترده شبه نظامیان وابسته به شورای انتقالی جنوب به عناصر دولت مستعفی یمن در سقطری خبر دادند. (جزئیات بیشتر)

در یک هفته گذشته استان سقطری در آب های جنوبی یمن، صحنه درگیری میان شورای انتقالی جنوب (متحد امارات) و دولت مستعفی منصور هادی (متحد عربستان سعودی) بود.

شورای انتقالی جنوب، شامگاه ششم اردیبهشت در اقدامی که اوج اختلاف نواب عربستان و امارات در جنوب یمن بود، اعلام خودمختاری کرد و تحرکات نظامی خود را در عدن از سر گرفت.

دو طرف تا کنون به هیچ یک از توافقات میان خود پایبند نبوده اند. به خصوص توافق ریاض که در نوامبر 2019 میان طرفین امضاء شد و دولت سعودی ماهها برای آن کوشش کرد اما در نهایت هیچ یک از بندهای آن اجرایی نشده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 886

به "الجزیره از توافق متحدان امارات با دولت منصور هادی در سقطری اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجزیره از توافق متحدان امارات با دولت منصور هادی در سقطری اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید