اطلاعیه وزارت رفاه در خصوص پرداخت های نقدی موسسات خیریه

به گزارش کانلاین، وزارت رفاه در خصوص پرداخت های نقدی موسسات خیریه، اطلاعیه ای صادر کرد.

اطلاعیه وزارت رفاه در خصوص پرداخت های نقدی موسسات خیریه

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور اطلاعیه ای اظهار داشت: در اجرای بند (ح) تبصره (17) قانون بودجه 1399 کل کشور و به منظور شفافیت بیشتر، تمامی موسسات خیریه خصوصی و مردم نهاد کشور در سطح ملی یا استانی موظف هستند، پرداخت های نقدی خود به افراد حقیقی را صرفاً از طریق حواله های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند و در قسمت بابت این حواله ها کد شناسه پرداخت را درج کنند.

بر اساس این اطلاعیه، عدم رعایت این موارد در پرداخت های نقدی بر اساس این قانون، سبب عدم بهره مندی موسسات خیریه از معافیت مالیاتی در زمینه کمک های نقدی پرداختی خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: شناسه پرداخت مربوط به هر کمک نقدی به هر شخص حقیقی، کدی 24 رقمی است که سه رقم نخست آن عدد 110 است، ارقام چهارم تا چهاردهم را ارقام شناسه ملی یازده رقمی موسسه تشکیل می دهد و ارقام پانزدهم تا بیست و چهارم، (بدون صفر) شماره تلفن همراه مدیرعامل مؤسسه خیریه خواهد بود.

بر اساس این اطلاعیه، به منظور شناسایی مسائل احتمالی این فرآیند تا خاتمه شهریورماه 1399 این رویه به صورت آزمایشی انجام خواهد شد.

در این اطلاعیه تاکید شده است: چنانچه مؤسسات خیریه با مسئله ای در این فرآیند روبرو شوند می توانند، مسائل را برای بررسی و رفع آن به پست الکترونیکی [email protected] اعلام شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1186

به "اطلاعیه وزارت رفاه در خصوص پرداخت های نقدی موسسات خیریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه وزارت رفاه در خصوص پرداخت های نقدی موسسات خیریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید