احتمال صدور مجوز دریافت حق الزحمه جدید از مشتریان در پمپ های بنزین

به گزارش کانلاین، خبرنگاران: رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت گفت: تکلیف قانونی است که جایگاه دارحق الزحمه را از مردم بگیرد، جایگاه داران لیتری 200 تومان حق الزحمه را پیشنهاد کرده بودند و در حال حاضر متقاعد شدند که 150 تا 100 تومان بابت هر لیتر از مصرف کننده دریافت شود.

احتمال صدور مجوز دریافت حق الزحمه جدید از مشتریان در پمپ های بنزین

به گزارش کانلاین هوشنگ عطاپور در گفت وگو با ایلنا، درباره وضعیت جایگاه ها و عرضه سوخت بعد از اجباری شدن استفاده از کارت شخصی گفت: وضعیت جایگاه ها کماکان مثل قبل است، برخی از مردم از کارت شخصی و کسانی که کارت ندارند طبق دستوری که داده شده می توانند از کارت جایگاه دار استفاده کنند و مسئله ای از این بابت نیست.

وی توضیح داد: در حال حاضر برخی کارت ها به دلیل اینکه آدرس و یا خودرو عوض شده، در پست مانده اند و یا اینکه دارنده خودرو اقدام به دریافت کارت نکرده اما در هر صورت جایگاه دار با مردم همکاری می کند.

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت توضیح داد: بر اساس سهمیه بندی دارنده خودرو برای نوبت اول می تواند تا 30 لیتر سوخت گیری کند و اگر سفر طولانی شود می تواند از جایگاه های دیگر سوخت دریافت کند.

وی در ادامه با اشاره به قانون بودجه 98 مبنی بر دریافت حق الزحمه جایگاه دار از مردم گفت: در حال حاضر بابت سوخت، یارانه پرداخت می شود، به همین دلیل دولت به دنبال سهمیه بندی است و بر اساس تبصره 14 قانون بودجه 98 درصدی از ارزش ریالی فرآورده را می توان از مصرف کننده دریافت کرد.

عطاپور اضافه نمود: مجلس تاکید دارد نباید قیمت بنزین و فرآورده بالا برود اما در تبصره 14 قانون بودجه سال 98 عنوان شده حق الزحمه و یا حق العمل جایگاه داران از مشتری دریافت شود. اکنون بحث این است که دولت متقاعد می شود که این قانون اجرا شود یا خیر.

وی با اشاره به تاکید دولت و مجلس مبنی بر گران نشدن بنزین توضیح داد: تکلیف قانونی است که جایگاه دارحق الزحمه را از مردم بگیرد، جایگاه داران لیتری 200 تومان حق الزحمه را پیشنهاد کرده بودند و در حال حاضر متقاعد شدند که 150 تا 100 تومان بابت هر لیتر از مصرف کننده دریافت شود.

رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت تاکید کرد: مجلس تکلیف کرده قیمت بنزین گران نشود، سهمیه بندی هم اعمال نشود، اما باید دید اگر نرخ بنزین تغییر نکند آیا مردم آمادگی پرداخت لیتری 100 تا 250 بابت حق الزحمه جایگاه دار را دارند یا خیر.

وی گفت: دولت در واگذاری تصدی گری تکلیف دارد و وزارت نفت تلاش می کند فعالیت ها را به بخش خصوصی واگذار کند، اما مشارکت بخش خصوصی و وزارت نفت باید با همراهی مردم باشد.

عطاپور گفت: طبق تبصره 14 قانون بودجه 98 کارمزد جایگاه دار باید از مشتری گرفته شود، این کارمزد در جایگاه های بین شهری 15 درصد، جایگاه های دورتر و حومه 20 درصد و در جایگاه های پرفروش و داخل شهر 10 درصد است.

وی بیان نمود: احتمالا افزایش کارمزد جایگاه داران از ابتدای مهر اجرایی خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 343

به "احتمال صدور مجوز دریافت حق الزحمه جدید از مشتریان در پمپ های بنزین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال صدور مجوز دریافت حق الزحمه جدید از مشتریان در پمپ های بنزین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید