اتحادیه اروپا: به تعهداتمان در برجام پایبند بوده ایم

به گزارش کانلاین، نماینده اتحادیه اروپا در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با بیان این ادعا که این اتحادیه به تعهداتش در برجام پایبند بوده گفت که از افزایش ذخائر اورانیوم ایران نگران است.

اتحادیه اروپا: به تعهداتمان در برجام پایبند بوده ایم

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش فارس، نماینده اتحادیه اروپا در آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شده که کشور های این اتحادیه به تعهدات خود با ایران ذیل برجام پایبند بوده اند.

استفان کلمنت در این بیانیه که در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قرائت شده از افزایش ذخائر اورانیوم ایران ابراز نگرانی نموده است.

در این بیانیه، پس از ابراز تأسف از خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام آمده است: اتحادیه اروپا به طور کامل به تعهدات برجامی خود از جمله برطرف تحریم ها را به نحو پیش بینی شده در برجام، پایبند بوده است.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا بار دیگر نگرانی های شدید و روشن خود را از تداوم اقدام ایران در ذخیره اورانیوم غنی شده فراتر از محدوده های مجاز در برجام و بالاتر بودن سطح غنی سازی ایران از حد معین شده در برجام ابراز می نماید.

اتحادیه اروپا در ادامه از بیانیه ایران در تاریخ 5 ژانویه مبنی بر اینکه برنامه هسته ای این کشور مشمول هیچ محدودیت عملیاتی نخواهد بود، ابراز تأسف نموده است.

کشور های اروپایی بعد از خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام وعده دادند با تضمین منافع مالی ایران زمینه های ادامه پایبندی ایران به این توافق را فراهم آورند. مقام های ایران می گویند این کشور ها علی رغم ایستادگی های لفظی و سیاسی در برابر اقدام آمریکا هیچ اقدام عملی برای محقق کردن این وعده ها صورت نداده اند.

شورای عالی امنیت ملی ایران روز 18 اردیبهشت ماه سال گذشته در بیانیه ای گفت در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بند های 26 و 36 برجام بعضی اقدامات خود ذیل برجام را متوقف کند. ایران از آن موقع، در پنج گام از تعهدات خود ذیل برجام کاسته است.

دولت آمریکا 18 اردیبهشت ماه سال 1397 از توافق هسته ای خارج شد و به فاصله 90 و 180 روز بعد از آن تمامی تحریم های متوقف شده ذیل این توافق را علیه ایران احیا کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 1214

به "اتحادیه اروپا: به تعهداتمان در برجام پایبند بوده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا: به تعهداتمان در برجام پایبند بوده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید