ابوبکربغدادی خواهان آزادسازی زنان داعشی زندانی در عراق وسوریه شد

به گزارش کانلاین به نقل از رویترز، شبکه خبری الفرقان وابسته به گروه تروریستی داعش روز دوشنبه یک پیغام صوتی را که ظاهراً متعلق به ابوبکر بغدادی سرکرده این گروه است، منتشر کرد.

ابوبکربغدادی خواهان آزادسازی زنان داعشی زندانی در عراق وسوریه شد

در این پیغام صوتی سی دقیقه ای که ظاهراً نخستین پیغام ابوبکر بغدادی، سرنموده داعش از ماه آوریل تاکنون بشمار می رود، آمده است: عملیاتهای روزانه [داعش] در جبهه های مختلف در جریان است. وی در ادامه بدون اشاره به تاریخ اینگونه عملیات به چندین منطقه از جمله کشور اقتصادی و همچنین منطقه شام اشاره نمود.

در بخشی دیگر از این پیغام صوتی، ابوبکر بغدادی از حامیان داعش خواست تا زنان اسیر در اردوگاههای عراق و سوریه را از بند آزاد نمایند.

گفتنی است که هزاران زن از جمله اتباع بعضی کشورهای اروپایی و آفریقای شاقتصادی با پذیرش تفسیر افراط گرایانه و غیرانسانی داعش از دین مبین اسلام به این گروه تروریستی پیوسته و اکثر آنها با اعضای این گروه ازدواج نموده اند.

بغدادی در این پیغام ویدئویی گفت: مبارزان خلافت، زندانها بدترین و مهمترین موضوع است. برادران و خواهران شما؛ منتهای تلاش خود را بکنید تا آنها را آزاد سازید و دیوارهایی که آنها را در خود محبوس نموده، فرو بریزید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 386

به "ابوبکربغدادی خواهان آزادسازی زنان داعشی زندانی در عراق وسوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابوبکربغدادی خواهان آزادسازی زنان داعشی زندانی در عراق وسوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید