آیا آمریکا در پشت پرده دستگیری مدیر اقتصادی هواوی نقش دارد؟

به گزارش کانلاین، دولت چین می گوید ایالات متحده یک عامل پشت پرده برای دستگیری مدیرمالی هواوی است. این اتهام درست زمانی مطرح می گردد که بسیاری از کارشناسان مالی و فناوری معتقد بودند می توان به مذاکرات بین چین و ایالات متحده برای گشایش مالی و فناوری امیدوار بود.

آیا آمریکا در پشت پرده دستگیری مدیر اقتصادی هواوی نقش دارد؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طی دو روز گذشته رسانه های چینی به شدت به بازداشت مدیر اقتصادی هواوی معترض شده اند. یک روزنامه چینی محلی مدعی شده که اساسا دستگیری مدیراقتصادی هواوی بخشی از یک طرح پشت پرده ایالات متحده برای خنثی کردن رشد هواوی است.

شاید بخشی از این اتهامات و حدس ها از آنجا سرچشمه می گیرد که ایالات متحده در گذشته به متحدان خود در برابر نفوذ برندهای فناوری چین مثل زد تی ای و هواوی هشدار داده بود. بر همین اساس نیز رسانه های چینی از روز دستگیری مدیراقتصادی هواوی در کانادا به این موضوع پرداخته اند که نقشه دستگیری، به طور کامل زیر سر ایالات متحده است.

این دستگیری دقیقا در روز یکم دسامبر رخ داد یعنی روزی که ترامپ با رئیس جمهور چین در آرژانتین ملاقات کرد. سدبیر روزنامه دولتی چین نیز همان روز در یک سرمقاله گفت که دستگیری مذکور بخشی از کوشش های آمریکا برای سرکوب رشد هوآوی است و ایالات متحده در کوشش است تا هر روشی را برای مهار رشد هواوی بیازماید.

این موضوعات را می توان با توقف زیرساخت های 5G هواوی در اتحادیه اروپا نیز مرتبط دانست. اتفاقی که باز هم توسعه بعضی امکانات هواوی در دنیا را هدف قرار داده و اتفاقا اینجا نیز عده ای دست های پشت پرده هوای را دخیل می دانند.

اما اگر این حدس ها را بپذیریم باید بگوییم ایالات متحده از یک سو، اتهامات علیه هوآوی را رهبری نموده است و از سوی دیگر متحدان خود را علیه هواوی تحریک نموده است.

جالب است بدانید حتی ژاپن نیز به عنوان یک کشور آسیایی اعلام نموده که ممنوعیت خرید دولتی از تجهیزات هواوی و زد تی ای را اجرایی خواهد نمود.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: konline.ir شناسه مطلب: 546

به "آیا آمریکا در پشت پرده دستگیری مدیر اقتصادی هواوی نقش دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا آمریکا در پشت پرده دستگیری مدیر اقتصادی هواوی نقش دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید